Mai cikkünkben a főszerepet Kisgergely Zsófia és séf párja Ben Taylor kapják. A páros Birmingham központjához közel található Moseley kertvárosi részén nyitott éttermet Little Blackwood Moseley néven
Az étterem szezonális, helyi alapanyagokból dolgozik, melyet innovatív módon készít el. Az étlapon főleg brit ételeket láthatunk, melyeken a séf, Ben folyamatosan dolgozik, munkájára nagy hatással volt a karantén időszak, melyről bővebben is mesél.
Ben a főiskola után részt vett egy Michelin-tréningen, majd ezt követően Délkelet-Ázsiába és Ausztráliába, majd pedig Új-Zélandra vezetett az útja. Az utazás során számos helyi alapanyaggal, ízzel ismerkedett meg.
Az étterem nevének eredetéről is faggattuk, melyre egy érdekes történettel állt elő, ugyanis Queenstowban való tartózkodása során, nagyon megkedvelt egy helyi bárt, a Little Blackwoodot. A hely azért számított különlegességnek, mert a koktélok mellé, helyi, kézműves fogásokat (sonkát, sajtot) is felszolgáltak. Ezen élménye utána döntött úgy, hogy éttermet fog nyitni saját maga is, hasonló életérzéssel és stílussal.
A páros étterme hamar népszerű és kedvelt lett, míg Ben a konyhában alkot, addig Zsófi feladata az üzletvezetés. Erre sajnos kihatással volt a vírushelyzettel járó karantén is:
„Nehéz időszak ez, de megpróbáljuk a legjobbat kihozni belőle. Itt a teljes bezárás előtt legfeljebb 6 ember ülhetett egy asztalnál, később már csak az egy háztartásban élők.”
Sajnos őket se kerülte el a tavaszi karantént követő teljes bezárás, ahogyan sok helyi éttermet sem. Ezzel együtt járt, hogy az alkalmazottak bérét, és a hely bérleti díját ugyanúgy ki kellett fizetni, ekkor jött Ben új koncepciója, vagyis friss, jó minőségű termékeket kínáltak a helyieknek. Azokat az alapanyagokat, amiket „normál” helyzetben az étteremben használtak volna fel, elkezdték árusítani a helyieknek online shopon keresztül, amit a vendég az étteremben vesz át, így a beszállítók és ők sem jártak rosszul.
Ezt az ötletet továbbfejlesztve őszre már meghatározott menüből is válogathattak az emberek, amelyek majdnem konyhakész állapotban voltak, illetve arra is volt lehetőség, hogy dobozt rendelve a benne található alapanyagokból a vásárlók készítsék el maguk az adott fogást. Az egyik majdnem konyhakész fogásuk a vörösboros ökörpofa volt – mivel a húsnak több óra hossza sülés kell, így a séf ezt előre megcsinálta, beletették dobozba, grillezett zöldségekkel és szarvasgombaolajos krumplipürével, amit a vásárlónak már csak néhány percre kellett a sütőbe helyeznie és kész volt a menü.
A vendégek tetszését hamar elnyerték ötletükkel, mert nemcsak, hogy helyi, jó minőségű alapanyagokból főzhetnek, de az ételek könnyen elkészíthetőek otthon az „előkészítésnek” köszönhetően.
„Minden egyes dobozt felcímkézünk, és ráírjuk, hogy a benne lévő nyers vagy félkész alapanyagokat hány perc alatt és hogyan kell elkészíteni: „tedd a 200 fokra előmelegített sütőbe 15 perce”, vagy: „pirítsd le 3 perc alatt a serpenyőben” – mesélte Zsófia.
Persze, ha valakinek további kérdése lenne, Bent nyugodtan kereshetik, hiszen szívesen segít.
A páros éttermét még a tulajdonosok sem tudják könnyen „kategorizálni”, ugyanis Birminghamben számos kiváló vendéglátóhely lelhető fel, az 5-6 Michelin-csillagos éttermektől kezdve, a legkülönfélébb bisztrókon át, egészen a streetfood éttermekig.
„Arra, amit mi csinálunk, nincs sok példa itt. Beszállítóink ugyanazok, mint a Michelin-csillagos éttermeknek, gyakorlatilag ugyanazokból a hozzávalókból készítjük vacsorát, a magas minőség mellett odafigyelünk a tálalásra, hogy jól nézzen ki a fogás. Amiben mégis mások vagyunk az egyrészt az alacsonyabb ár, másrészt a mennyiség. A legtöbb visszajelzés, amit a vendégektől kapunk, amellett, hogy ízlett nekik a vacsora, hogy jó nagy adag étel került a tányérjukra. Ben szeret biztosra menni, hogy mindenki jóllakjon, aki betér hozzánk.”- mondta el Zsófia.
A Z(s)eppelin Utazási Iroda minden évben több alkalommal is indítja Skócia repülővel programját, amely a szigetország ezen vidékére kalauzolja el az érdeklődőket.
Forrás: Vendéglátás Magazin
A Wizz Air négy új közvetlen járatot indít Budapestről, amelyekre már elérhetők a foglalások. Júliustól kezdődően a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről közvetlenül el lehet jutni Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba. Ezek az új útvonalak nemcsak a magyar utazók számára kínálnak remek lehetőséget a felfedezésre, hanem Budapest is könnyebben elérhetővé válik a külföldi látogatók számára.