A folytonosan növekvő autóforgalom nagy veszélyt jelent a védett madarainkra. Erre a megoldás a kevesebb és tudatosabb autóhasználat. A GreenGo új kampánya erre különös figyelmet fordított az egyedi megjelenésű új elektromos autóval.
Magyarországon a kétezres évek óta 70%-al nőtt a személygépkocsi állomány, amely mára a közel négymilliót is meghaladja a KSH adatai szerint. A közúti közlekedésnek számos káros hatása van a természeti környezetre. A két legfőbb a CO2 kibocsátás és a klímaváltozás, emellett említik a vonalas úthálózatot, amely elfoglalja az élőhelyeket. A különböző fény és zajszennyezések is jelentős károkat okoznak – mondta Halmos Gergő, az MME ügyvezetője.
A 2016-ban alapított GreenGo a fenttartható közlekedést képviseli, amióta fennáll. Célja a hazai autóforgalom csökkentése. Elejétől fogva szélesíti a természetvédelmi törekvéseit. Csaknem 6000 fát ültettek az elmúlt két évben a 10 millió Fa csapattal szövetkezve. Jelenlegi CSR kampányuk a védett madarak fennmaradását képviseli.
Egy különleges matricázott járművet készítenek, amelyen a 2023-as év madara egy barkóscinege áll. A barkóscinege egy kedves hangú, veréb méretű védett madárfajunk, amely arról különleges, hogy a fiókái kirepülés után egyből párt választanak és egész életükben együtt maradnak. Élőhelye többnyire a nagy kiterjedésű nádasok, amelyek veszélyeztetve vannak nyaralóövezetek terjeszkedése és a vizes élőhelyek folytonos használata miatt.
Az autón található egy QR kód, amelyet követve útmutatót talál arról a GreenGo honlapján, hogyan csökkentsük a közlekedéssel járó természetvédelmi kockázatokat.
A GreenGo járművek akár több napra is igénybe vehetőek, ezért a kisokos minden felhasználó számára hasznos információkat tartalmazhat.
Felmérések támasztják alá, hogy egy megosztott autó közel 6-12 tulajdonú autót tesz ki, illetve aki ilyen autót használ sokkal tudatosabb felhasználó. A hazánkban használt carsharing autóflotta kb. 45%-a zajmentes elektromos autó, ez a GreenGo esetében 100%.
Forrás: Turizmus.com
A Wizz Air négy új közvetlen járatot indít Budapestről, amelyekre már elérhetők a foglalások. Júliustól kezdődően a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről közvetlenül el lehet jutni Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba. Ezek az új útvonalak nemcsak a magyar utazók számára kínálnak remek lehetőséget a felfedezésre, hanem Budapest is könnyebben elérhetővé válik a külföldi látogatók számára.