A korlátozások eltörlését követően a magyarok 2/3-a tervezi, hogy elutazik a nyári időszakban – derül ki a Pulzus Kiadó által készített felmérésből.
Sok költekezésre azonban nem lehet számítani, nagyobb a valószínűsége annak, hogy a belföldi turizmus fog előnybe kerülni – olvasható ITT.
Az optimisták szerint a nyári időszakra olyan átoltottsági szintet érünk el itthon és a nagy világban, hogy a korlátozások nagyrészét fel lehet majd oldani, és szabadabban mehetünk majd külföldre.
A Pulzus Kiadó által készített felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok 2/3-a szán pénzt az utazásra, és csak 34% nyilatkozott úgy, hogy az idei nyaralás elmarad. A válaszadók 19%-a fejenként kevesebb, mint 50.000 Ft-ot költene, ami egy rövid, belföldi kiruccanást fedezhet, 25%-uk 50-100.000 Ft között szánna utazásra. Ha egy négy tagú családdal számolunk, akkor ez 200-400.000 Ft-os összeg, ami még talán mindig a belföldi utazásra lehet elegendő. Ezeknél az összegeknél többet csak a válaszadók 22%-a költene: 9 %-uk fejenként 100-150.000 Ft-ot, 7%-uk 150-200.000 Ft-ot, 6%-uk 200.000 Ft-ot szánna az utazásra. Ezeket az összegeket figyelve már külföldi úti cél is szóba jöhet.
A felmérésből az is látszik, hogy a belföldi turizmust inkább a budapestiek tervezik, 26%-uk válaszolta azt, hogy nem utazik idén, míg a községekben élők 41%-a abszolút nem utazik.
A budapestiek 43%-a fejeként 100.000 Ft-ot költene, 31%-uk viszont ennek a többszörösét, ami feltételezi, hogy ők külföldi utazásban gondolkoznak.
Az idősek egyelőre félnek az utazástól, vagy nincs elegendő pénzük rá. A 60 év feletti válaszadók 48%-a (ami igen magasnak tűnik) nem tervez idénre nyaralást. Ennek oka lehet a vírustól való félelem, vagy az átlagnyugdíj igen alacsony összege (150.000 Ft), ami nem teszi lehetővé a nyaralást.
A kormegoszlást tekintve a 40-59 év közötti korosztályban a legnagyobb azoknak az aránya, akik egy külföldi utazáshoz elegendő pénzösszeggel terveznek. A 18-39 év közöttiek nem terveznek külföldi utazást, inkább belföldet terveznek.
A felmérés az iskolai végzettség szerinti megoszlást is felmérte, ami visszatükrözi a válaszadók anyagi helyzetét. Az alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezők 38 %-a, az érettségivel rendelkezők 31%-a, míg a főiskolai/egyetemi végzettséggel rendelkezők 19%-a jelezte, hogy idén nem tervez nyaralást. A felsőfokú végzettséggel rendelkezőek arányaiban többet szánnak a nyaralásra, habár itt is inkább a belföldi úti cél a terv. A nemek között nincs túlságosan nagy eltérést a kérdésre vonatkozóan, a férfiak inkább kicsit nagyobb arányban utaznának és költenének többet a nőknél.
Forrás: Turizmus Online
A Wizz Air négy új közvetlen járatot indít Budapestről, amelyekre már elérhetők a foglalások. Júliustól kezdődően a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről közvetlenül el lehet jutni Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba. Ezek az új útvonalak nemcsak a magyar utazók számára kínálnak remek lehetőséget a felfedezésre, hanem Budapest is könnyebben elérhetővé válik a külföldi látogatók számára.